O firmie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Działamy na rynku i prężnie rozwijamy się w branży, o czym świadczy nasze doświadczenie, a także zadowolenie Klientów.

Zajmujemy się szeroko rozumianą sprzedażą systemów wentylacyjnych, rekuperacji, klimatyzacji, izolacji technicznej, zabezpieczeń PPOŻ, a także innych pokrewnych elementów oraz akcesoriów z tego zakresu.

Na rynku wyróżnia nas innowacyjne i profesjonalne podejście. Zespół doświadczonych pracowników gwarantuje rzetelność, solidność oraz fachowe doradztwo, a także pomoc w skomponowaniu Państwa zamówienia zgodnie z ustaloną myślą projektową, jak i indywidualnymi oczekiwaniami naszych Gości.

Dokładamy wszelkich starań, by każda współpraca układała się pomyślnie. Gwarantujemy wysokiej jakości obsługę Klientów telefoniczną i mailową. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, również osobiście w naszym biurze i hurtowni w miejscowości Kolonia Mrokowska, które jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00- 16:00.

Firma WENTOM oferuje wysokiej jakości produkty w specjalistycznej hurtowni wentylacyjnej. Gwarantujemy satysfakcję i zadowolenie, a także miły kontakt i indywidualne podejście do każdego Klienta.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dlaczego wentylacja jest tak istotna?

Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach – w biurze przez kilka godzin dziennie, a następnie w domu. Brak regularnej wymiany powietrza odbija się negatywnie na naszym samopoczuciu i zdrowiu – mogą pojawić się bóle głowy oraz zmęczenie. Dlatego tak istotna jest odpowiednia wentylacja budynków.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w dobrą wentylację domu lub biura? Dowiedz się, dlaczego wymiana powietrza jest tak ważna i jakie są zagrożenia wynikające z braku wentylacji.

Po co potrzebna jest nam wentylacja?

Jej zadanie polega na usuwaniu z budynku zanieczyszczeń i zastępowanie ich świeżym powietrzem. Co więcej – ma stworzyć klimat odpowiedni dla organizmu człowieka. Jeżeli długo przebywamy w źle wentylowanych pomieszczeniach, szybko pojawią się uciążliwe bóle głowy, ogólne zmęczenie, problemy z koncentracją, pieczenie oczu i inne niepokojące objawy związane ze złą jakością powietrza. Brak wentylacji jest szczególnie niezdrowy dla osób zmagających się z różnymi alergiami, astmą oraz infekcjami dróg oddechowych. Warto także pamiętać, że we wnętrzach, w których nie następuje wymiana powietrza, częściej pojawia się niebezpieczna dla zdrowia pleśń.

Nowoczesne budownictwo a przepływ powietrza

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wykorzystywanie najnowszych rozwiązań i materiałów w budownictwie sprawia, że biurowce i domy są bardzo szczelne, a co za tym idzie – energooszczędne. Wszystkie okna i drzwi są tak projektowane, aby przepuszczały jak najmniej powietrza, ponieważ wówczas skutecznie zmniejsza się zużycie energii. Niestety, istnieje także ciemna strona nowoczesnego budownictwa – mamy do czynienia ze znaczącym pogorszeniem się jakości powietrza wewnątrz obiektów. Mieszkańcy odczuwają skutki tych praktyk. Gdy pojawiają się bóle głowy i gorsze samopoczucie, lokatorzy ratują się, otwierając okna, co z kolei sprawia, że dom przestaje spełniać swoją energooszczędną funkcję. Jak sobie poradzić z tym problemem? Najlepiej skontaktować się z zaufaną i cieszącą się renomą
w branży hurtownią wentylacyjną, jak Wentom w Kolonii Mrokowskiej, w województwie mazowieckim, która oferuje szereg rozwiązań do biur i domów.

Sprawna wentylacja jest niezwykle istotna – dzięki niej możemy liczyć na stałą wymianę powietrza. Zarówno w naszych mieszkaniach, jak i miejscach pracy jesteśmy stale narażeni na niewidoczne toksyny i zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu i wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego warto zadbać o to, żeby w pomieszczeniu miał miejsce ciągły ruch powietrza.

Tytuł: Czyste powietrze w domu i biurze – znaczenie wentylacji

Opis: Brak dostępu do świeżego powietrza negatywnie odbija się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Firma wentylacyjna oferuje szereg rozwiązań dla każdego obiektu.